اهداف انجمن: این انجمن به منظور کمک به دانشجویان و تازه واردین به کانادا، صرفه جویی در زمان و هزینه و استفاده از تجربیات دیگران راه اندازی شده است.

ارسال پاسخ 
سوال و جواب برای اسکان روزهای اول و خرید خط موبایل
2015-10-26, 02:31 PM
ارسال: #1
سوال و جواب برای اسکان روزهای اول و خرید خط موبایل
سوال جواب زیر در خصوص روزهای اول میتواند برای تازه واردین مفید باشد:

طبق پیش بینی خودمون ما تا 10 نوامبر وارد کانادا خواهیم شد. چند تا سوال:
1) برای مدت زمان 6 ماه که در ویندزور هستیم آیا آپارتمان یه خوابه نزدیک دانشگاه که دانشجوهای ایرانی تخلیه کرده باشن وجود داره یا در غیر این صورت چه جوری میشه از ایران جایی رو پیدا کرد؟

فعلا کسی از ایرانی ها رو سراغ ندارم که اون موقع بخواد خالی کنه. بهتره از طریق windsor.kijiji.ca جستجو کنید و نزدیک به اومدنتون چند قرار بازدید بذارید که زود بتونید برای 6 ماه جا بگیرید. میتونید در صفحه facebook ایرانی ها هم پیام بدید و از بچه های فیسبوکم بپرسید.
https://www.facebook.com/groups/persian.of.windsor/
https://www.facebook.com/groups/uwpersianclub/


2) در صورتی که آپارتمان پیدا نکردیم و مجبور شدیم بیاییم اونجا بگردیم، برای اسکان موقت یک هفته ای چه هتل یا متل با
قیمت مناسب پیشنهاد می کنید؟

توصیه اولیه uplace.ca هست. توی kijiji بعضی ها به اصطلاح sublet میکنند و بقیه مدت قرارداد اجاره روو به یکی دیگه واگذار میکنند. شاید این انتحاب خوبی باشه .


3) بیمه مسافرتی سامان تنها مدت 3 ماه را برای ما ساپورت میکنه و 3 ماه دیگه در کانادا چه بیمه ای به صرفه تر برای ما است؟ با توجه به اینکه خود دانشگاه تو دعوتناممون بیمه سپر سبز را پیشنهاد کرد.

به نظرم بیمه سامان در اینجا عملا به درد نمیخوره و تا جاییکه میدونم برای گرفتن پول از دانشگااه حتما بیمه ای مثل greenshield یابد داشته باشید. آیا در نامه دانشگاه گرفتن بیمه اجباری هست؟ قبلا بوده تا بتونید دریافتی داشته باشید.


4) بعد از ورود به ویندزور سیم کارت موبایل از کجا تهیه کنیم که برا 6 ماه قیمتش مناسب باشه؟ در سایتتون که مطالب مربوط به موبایل خوندم گفته بودید که در کانادا همراه با سیم کارت گوشی هم به مشتریان میدن و هنگام خروج تحویل میگیرن. آیا هنوز هم همین طوره؟ یعنی ما موبایلی با خودمون نیاریم؟

برای 6 ماه حتما گوشی خودتون رو بیارید. فکر میکنم بهترین گزینه plan های prepaid باشه. این مورد زیر plan های مناسبی داره:
http://www.chatrwireless.com/web/chatr.p...e:plans:en
برنامه ای که به شما گوشی بده و بعد بگیره من نشنیدم. معمولا اینطوریه که اگر شما مثلا plan ماهی 50 دلاری بردارید میتونید گوشی مثلا 500 دلاری رو فقط 100 دلارش رو بدید و یا کلا پولی ندید و پول باقیمانده گوشی رو بدهکار شرکت مبشید. هر ماه 10 درصد از صورت حسابتون بابت بدهیتون حساب میکنند. یعنی برای گوشی 500 دلاری باید 100 ماه plan 50 دلری داشته باشید تا گوشی عما مال خودتون باشه. اگر در این میان به هر دلیلی نخواهید با اون اپراتور خط داشته باشید و یا از کشور خارج بشید (مورد شما) بایستی باقیمانده پول رو به شرکت بدید. یعنی عملا برای شما که 6 ماه در کانادا هستید اصلا مناسب نیست و در واقع گوشی مجانی به کسی نمیدن و ب دادن گوشی شما رو مشتری دراز مدت خودشون میکنند.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان