اهداف انجمن: این انجمن به منظور کمک به دانشجویان و تازه واردین به کانادا، صرفه جویی در زمان و هزینه و استفاده از تجربیات دیگران راه اندازی شده است.

ارسال پاسخ 
دوچرخه در کانادا و ویندزور
2013-02-02, 01:03 PM
ارسال: #1
دوچرخه در کانادا و ویندزور
ارزون‌ترين وسيله‌ي رفت وآمد دوچرخه هست و اگه اهلش هستيد، به فکر تهيه‌اش باشيد. يک دوچرخه از 100 دلار به بالا هست؛ ولي دو، سه هفته که باهاش اين ور و اون ور بريد، پولش درميآد. واسه‌ي خريد دوچرخه هم دو، سه جا بيش‌تر نيست که آدرسشون به قرار زيره:
Canadian Tire: http://www.canadiantire.ca
Walmart: http://www.walmart.ca
يک فروشگاه محلّي هم هست که هم دوچرخه‌ي دست دو داره و هم نو (نوهاش خيلي گرونن.) جاش هم تو خيابون ساندويچ بين Mill و Detroit St هست.
یه آقا امید نامی هم هست که افغانیه و مغازه اش تقاطع Erie و Howard هست.دوچرخه های دست دوی خوب و با همه نوع قیمتی داره و چون همزبانه بهتر میشه چونه زد.
دوچرخه رو مي‌تونيد از بچّه‌هاي قديمي که دارن مي‌رن هم بخريد.
در روزهاي سرد پاييز و زمستان، در بارون و برف و يخ‌بندان شايد زياد دوچرخه‌سواري حال نده. ضمناً حتماً به فکر يک جايي براي نگه داشتنش هم بکنيد؛ يعني از صاحب خونه بپرسيد که اتاقي يا پارکينگي براي گذاشتن دوچرخه‌تون هست يا نه. اگه هم قصد داريد دوچرخه‌تون رو در خيابون‌هاي خلوت يا مواقع شب‌هنگام! به تيري، چيزي قفل کنيد، اين احتمال رو بديد که ظرف مدّت تنها ده دقيقه دوچرخه‌تون غيب بشه؛ متأسّفانه نمي‌شه منکر وجود دوچرخه‌دزدهاي زبردست در کل کانادا شد. يه مثل معروف کانادايي هست که ميگه دوچرخه دزدي دير و زود داره ولي سوخت و سوز نداره- پس حتما دوچرخه‌تون دزديده خواهد شد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان