اهداف انجمن: این انجمن به منظور کمک به دانشجویان و تازه واردین به کانادا، صرفه جویی در زمان و هزینه و استفاده از تجربیات دیگران راه اندازی شده است.

ارسال پاسخ 
تجربه کاری COOP
2013-02-20, 06:10 PM
ارسال: #1
تجربه کاری COOP
سلام از دوستان کسی تا به حال تجربه CO-OP داشته؟ ممنون میشم در مورد این برنامه COOP (مخصوصا در مقطع Master) اگر کسی اطلاعاتی داره به اشتراک بگذاره.
رقابت چگونه است؟ کسی میدونه چند نفر رو دانشگاه قبول میکنه و از بین نفرات انتخاب شده چقدر احتمال کار گرفتن هست؟
در مدت ویزای کاری بعد از فارغ التحصیلی چقدر تاثیر داره؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2013-02-21, 11:07 AM
ارسال: #2
RE: تجربه کاری COOP
تا جایی که اطلاع دارم تا حالا کسی از مهندسی CO-OP نرفته. دو سه تا از بچه های کامپیوتر رفتن. ولی دو 3 تا نکته:
1- بهترین مرجع فکر میکنم منشی گروه خودتون هست. چون اونا دقیقا میدونن کیا کجاها رفتن و روالش چیه
2- جستجوی خود فرد و احیانا معرفی استاد مهمه.
3- استاد باید موافقت کنه چون عملا شما باید یه ترم مرخصی بگیرید که بیشتر استادا با این موضوع مشکل دارن.
4- شما ابتدا یه شرکت پیدا کنید که co-op یا intership میگیره. اپلای کرده و با دانشگاه هماهنگ بشید.
5- بچه های کامپیوتری که رفته بودن رو باهاشون تماس گرفتم به محض دریافت پاسخ همینجا براتون مینویسم.
امیدوارم کمک کرده باشه
2013-02-28, 10:27 PM
ارسال: #3
سلام،

من خودم coop رفتم ولی از computer science - Master بودم
نکاتی رو که دوستمون بهشون اشاره کردن رو کاملا قبول دارم.

من فقط اضافه کنم که
- خیلی رقابتی بین بچه ها نیست کاملا بستگی به resume و تلاش خودت داره.
- دانشگاه هم هر چند نفر که باشن رو قبول میکنه. چون داره در قبالش پول میگیره.
- در مدت post graduation visa هم هیچ تاثیری نداره. چیزی که میتونه تاثیر مهمی تو PGV داشته باشه off campus work permit هست. من کاملا توصیه میکنم که در اولین فرصت که واجد شرایط شدی OCW رو بگیری

حالا اگه شما سوال دیگه ای هست بگید من شاید بتونم جواب بدم.
2013-02-28, 11:26 PM
ارسال: #4
سلام
خیلی ممنونم بابت پاسخ هایی که نوشتید

چند تا سئوال دارم:
1- اون افرادی رو که دانشگاه مصاحبه میکنه و میفرسته برای رقابت، حتما سر کار خواهند رفت و یا اینکه باید دوباره رقابت کنند؟ مثلا ممکنه دانشگاه 30 نفر رو قبول کنه ولی فقط 10 تا موقعیت کاری باشه؟
2- روال اینکه آدم بگرده و خودش یک شرکت رو پیدا کنه و بعد برای COOP یا INTERNSHIP اقدام کنه چگونه است. آیا کسی تا به حال این کار رو کرده؟ دانشگاه این رو قبول میکنه؟
3- درآمد متوسط در دوره COOP چقدره؟ آیا درسته که دانشگاه علاوه بر COOP Fee یک مبلغی رو هم هر ماه از درآمد کسر میکنه؟ اگر اینطوره چقدر کسر میکنه؟
4-آیا اتفاق افتاده که از بچه های ترم اولی هم برای دوره COOP قبول بشند؟
5-علاوه بر رزومه (که کارگاه رزومه دانشگاه کمک میکنه) چه تلاشی باید کرد که مسئول COOP رو ترغیب کرد که جواب مثبت بده. لطفا در مورد مصاحبه موفق (با مسئول COOP ) بیشتر توضیح بفرمایید.

باز هم از همه تشکر میکنم
2013-09-28, 02:58 PM
ارسال: #5
لطفا توضیحات بیشتر درباره coop بدید
چیزی مثل کار آموزی میشه؟
2013-09-28, 07:26 PM
ارسال: #6
(2013-09-28 02:58 PM)a.sharif نوشته شده توسط:  لطفا توضیحات بیشتر درباره coop بدید
چیزی مثل کار آموزی میشه؟

سلام
میشه گفت یه نوع کار آموزیه. منتها معمولا با پرداخت حقوق همراهه. که با توجه به نوع همکاری محل پرداخت و میزان آن میتونه متفاوت باشه. برای جزئیات بیشتر به دو سایت زیر مراجعه کنید:

سوال و جواب های رایج در مورد co-op و هزینه های آن
Co-op چیست و چطور کار میکند؟

اگر میخواهید کار بعد از تحصیلتون تضمین شود حتما پیگیر co-op ولو بدون حقوق باشید.
2013-10-07, 01:37 AM
ارسال: #7
والا اين سيستم coop دانشگاه ويندزور مثل همه چيز اين دانشگاه، بي نظمه و بگير نگير داره.
يك ترم ميگن فقط اونهايي كه ترم دومي هستند و ترم قبلي اقدام كردند و قبول نشدند توي اولويت هستند.
يك ترم فقط ترم اولي هايي كه اقدام كردند رو قبول ميكنند.
يك ترم اقدام ميكني مصاحبه اوليه رو قبول ميشي، ترم بعدي با مدارك بهتر و با داشتن نمره ثبت شده دانشگاه حتي مصاحبه دعوت نميكنند.
نيازمندي هاي ورود به coop هم كه هر ترم عوض ميشه. يك بار ميگن حتما بايد 2 واحد 2 واحد برداري تا آخر، دفعه بعدي ميگن حتما بايد 3و 3و 2 برداري.
رزومه و مدارك رو هم هر دفعه ميبري پيش هر كدومشون براي تصحيح، يه ايرادي ميگيرن و دو سه تا كلمه اش رو عوض ميكنه. دفعه بعد تصحيح شده اش رو ميبري پيش يكي ديگه از همكارش ميگه اينجوري نه، يه جور ديگه عوض ميكنه.
در كل خيلي حسابي نميشه كرد رو حرفاشون. خيلي بايد دقت كرد و البته شانس هم آورد تا توي اين بي حساب كتابي كارهاشون وارد coop شد.
اما در كل وارد شدن در coop خيلي خوبه و توصيه ميشه حتما اقدام كنيد براش.
اميدوارم اطلاعات دقيق تري براي استفاده بچه ها ارائه بشه.
Smile
2014-12-15, 03:38 AM
ارسال: #8
باسلام
ميشه بپرسم اين دوره فقط مختص دانشجويان است يا افراد فارغ التحصيل هم ميتوانند از اين دوره استفاده کنند؟
باتشکر
2014-12-16, 10:34 PM
ارسال: #9
(2014-12-15 03:38 AM)Arezoo نوشته شده توسط:  باسلام
ميشه بپرسم اين دوره فقط مختص دانشجويان است يا افراد فارغ التحصيل هم ميتوانند از اين دوره استفاده کنند؟
باتشکر
به نظر میاد coop مخصوص کسانی هست که دانشجو هستند. بعدش دیگه باید برای شغل اقدام کرد که هم حقوقش و هم زمانش متفاوته. آژانس های کاریابی هم بهترین گزینه هستن چرا که اونها دسترسی به شغل هایی دارند که با جستجو در ایتترنت تقریبا محاله پیداشوون کرد
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان